Pri náročných projektoch, kde sa kladie veľký dôraz na dizajn a architektúru, sme pocítili tlak urobiť niečo výnimočné, čo aj nás a zároveň našu prácu posunie niekam ďalej. Potrebovali sme bežný zabezpečovací systém povýšiť na niečo jedinečné, čo sa stane určitým skvostom a tak vhodne zapadne do celkovej štruktúry projektu. Povedali sme si, že budeme robiť veci inak ako ste zvyknutí a tak sme od základu prekopali filozofiu bežných bezpečnostných systémov. A preto sa nám podarilo z kreatívnych nápadov vytvoriť zaujímavý alarm pre všetkých, ktorí majú radi výnimočné veci.

Náš prvý veľký krok bol prechod z bežných klávesníc na dizajnové LCD klávesnice, ktoré nám naplno umožnili vsadiť do alarmu prvky, ktoré tu ešte neboli. Aby klávesnice neplnili len jeden účel, môžu plniť aj funkcie foto-rámika, kde sa môže zobrazovať buď firemná alebo rodinná prezentácia. Taktiež sme do nich vizualizovali presné 3D pôdorysy objektu, aby bolo presne vidieť, kde a ktoré okno máte otvorené v prípade odchodu z budovy.

Automatizácia

Napojením domácej alebo firemnej automatizácie do bezpečnostného systému sme enormne znížili finančné náklady ako pri zriadení technológií na riešenie inteligentného domu. Zapnúť si cez mobilný telefón klimatizáciu a prísť do príjemne vychladeného domu už nebude žiadny problém.

Nepovšimnuté neostali ani pohybové detektory, ktoré podľa potreby dodáme vo farbách podkladu, alebo tapety, aby sme vyhoveli aj najnáročnejším zákazníkom. Na kritické a neosvetlené miesta nainštalujeme pohybové detektory s núdzovým osvetlením a preto už nikdy v tme nezakopnete. Zo štatistík sme zistili, že najviac škody urobia páchatelia, pokiaľ sa dostanú do objektu a preto sme začali chrániť aj exteriér tkz. vonkajšou perimetriou. Do základnej časti alarmu sme zaradili aj nočné stráženie pre Váš pokojný a bezpečný spánok.

Prepracovali sme ale aj požiarnu ochranu a umiestnili sme ju do každej izby, aby Váš život a majetok boli naozaj adekvátne chránený. Bežné diaľkové kľúčenky sme nahradili bezpečnostnými, aby v prípade náhodnej straty nebola oslabená bezpečnosť a zostal tak ochránený Váš majetok.

Podrobný a presný rozpis jednotlivých súčastí produktu alarm ako umenie uvádzame nižšie, kde sa podrobne venujeme každej kreatívnej časti :

Detektory pohybu vo farbe podkladu steny

V moderných interiéroch, kde sa na stenách nedajú dizajnovo použiť bežné pohybové detektory sme vynašli nové riešenie. Odpoveďou sú detektory vo farbe podkladu alebo aj tapety. Takáto úprava perfektne zapadne do koncepcie interiéru a prvok alarmu dokonale splynie z okolím.

Núdzové osvetlenie implementované v detektore pohybu

Všetci ste už asi zažili, že ak v noci vypadne elektrická energia, bezhlavo hľadáte svetelnú baterku alebo bez osvetlenia o niečo zakopnete. Týmto situáciám je už ale koniec, pretože je tu revolučné riešenie z dielne firmy Satel, ktorá implementovala LED osvetlenie do pohybového detektora. Ak sa splnia niektoré z aktivačných podmienok, napríklad tmavá miestnosť, výpadok elektrickej energie detektor okamžite zapne núdzové LED osvetlenie, ktoré vďačne pomôže pri orientácií v priestore.

Detektor pohybu a senzor rozbitia skla v jednom zariadení

Harmónia interiéru v každom z nás vyvoláva pocit vnútornej rovnováhy a pohody. Tieto aspekty si veľmi dobre uvedomujeme a preto miesto dvoch samostatných zariadení sa snažíme používať len jedno. Zariadenie je možné umiestniť na stenu, ale aj do rohu miestností, tak ako to vyžaduje charakteristika interiéru.

Luxusný foto-rámik v klávesnici

Gumené klávesnice v tvare akejsi kalkulačky sú už dnes dávno minulosťou. V dnešnej dobe používame elegantné a veľmi intuitívne LCD klávesnice, kde vo forme prezentácie Vám nahráme rodinné fotky a v prípade, že ste firma, zvykneme zase vytvoriť prezentáciu s logom Vašej spoločnosti.

3D Pôdorysy objektu

Do luxusnej LCD klávesnice Vám implementujeme aj presný pôdorys Vášho objektu. Ak budete mať pri odchode z domu náhodou otvorené nejaké okno, klávesnica od alarmu Vás na to upozorní a presne ukáže, ktoré okno máte otvorené. Už nikdy nebudete musieť zisťovať dôvod, prečo sa nedá zapnúť bezpečnostný systém, pretože naša klávesnica Vám to jednoducho ukáže.

Nočné stráženie

V dnešnej dobe nemôžeme pozabudnúť ani ma možnosť nočného stráženia. Ak preto pôjdete na noc spať, aktivujete si túto alarmovú funkciu nočného stráženia. Tým sa začnú strážiť všetky okná a dvere, respektíve všetky miesta, kadiaľ by mohol do vnútra vniknúť páchateľ. Do tohto stráženia sa zvyčajne priradí aj garáž alebo aj vonkajšia perimetria. Týmito spôsobmi budete mať postarané o bezpečný a kľudný spánok.

Požiarna ochrana samozrejmosťou

V neposlednom rade netreba zabúdať na ochranu pred požiarom. Na tento účel slúžia optické dymové detektory, ktoré už pri začínajúcom požiare vedia rýchlo a včas informovať a tak privolať pomoc. Nebezpečenstvo požiaru môže nastať všade a preto aby sme eliminovali riziko na minimum, inštalujeme tieto detektory do každej izby. Všetky naše bezpečnostné systémy obsahujú aj túto ochranu, pretože si vážime cenný ľudský život a chceme aj ochrániť Váš majetok.

Vonkajšia perimetria

Strážiť vnútorné priestory je dnes už samozrejmá vec. Vonkajšia perimetria je ochrana exteriérových častí. Zo štatistík jasne vyplýva, že najväčšie škody vznikajú práve vtedy , keď prekonáva páchateľ rôzne prekážky, ako sú napríklad dvere alebo okná. Aj z tohto dôvodu inštalujeme vonkajšiu perimetriu, aby sme ochránili plášť budovy ešte pred jeho narušením. Do tejto ochrany, ktorá je „akýmsi vonkajším alarmom“ pridávame aj stráženie okolia domu, ako napríklad záhradný nábytok a podobne.

Bezpečnostná kľúčenka a diaľkový ovládač v jednom

Diaľkové kľúčenky majú už skoro všetky bezpečnostné systémy. Veľkou nevýhodou ale je, že ak takúto kľúčenku náhodou stratíte, dom Vám otvorí skoro každý, kto ju nájde, pretože zapnutie alebo vypnutie je zvyčajne len na dvoch samostatných tlačidlách.

Naša bezpečnostná kľúčenka obsahuje ale malú klávesnicu, kde už musíte zadať Váš číselný kód, čím je samozrejme dodržaná vysoká bezpečnosť. Ostatné tlačidlá sa môžu využiť na akékoľvek naprogramované činnosti, väčšinou na otvorenie garáže, zapnutie osvetlenia alebo zatiahnutie okenných žalúzií.

Integrácia domácej automatizácie do alarmu

Dnes sa už domáca automatizácia pomaly začína stávať štandardom. Zriaďovacie náklady sú ale ešte stále vysoké a preto sme sa rozhodli integrovať automatizáciu do bezpečnostného systému. Jednoduchým pohybom prstu na klávesnici môžete ovládať okenné žalúzie, alebo cez telefón si môžete zapnúť klimatizáciu. Do kľúčenky od alarmu Vám naprogramujeme ovládanie garáže a spúšťanie záhradného osvetlenia a tak veríme, že aj týmito maličkosťami Vám uľahčíme a spríjemníme si život…