Pri tejto problematike si mnohí kladú otázku prečo mať zabezpečovací systém alarm? Otázka je na mieste a preto uvedieme pár racionálnych argumentov, prečo je to potrebné.

  • V každej sekunde máte strážený Vás cenný majetok
  • V prípade vlámania sa okamžite spustí poplach a do pár sekúnd sa odošle informácia pult centrálnej ochrany alebo do súkromnej SBS
  • Ak sa vyskytne alarmová situácia, pustia sa sirény, ktoré môžu odradiť páchateľa a každopádne upozornia okolie, čo sťaží výkon trestnej činnosti
  • Napríklad v zlatníctve pri alarme sa pustí do priestoru dym, čím sa zadymí celá
    miestnosť do pár sekúnd a bude znemožnené páchať kriminálnu činnosť.
  • Pri nočnom strážení máte zabezpečený pokojný spánok
  • Ochrana proti požiaru alebo zaplavenia vodou je priamo integrovaná do alarmu

Toto sú len niektoré argumenty, prečo je potrebné vlastniť zabezpečovací systém. Každý jednotlivý fakt umožňuje pre každého nájsť to svoje, vlastné využitie. Pre niekoho je podstatné, aby bolo zabezpečené len stráženie interiéru, iný zase požaduje aj stráženie externých častí alebo plotu. Pri zlatníctvach, alebo bankách je miera rizika už značná a tam sa do zabezpečovacieho systému implementuje napríklad dymové zariadenie, ktoré znemožní páchať kriminálnu činnosť. Možnosti uplatnení alarmov je naozaj veľa, preto sa vhodné riešenie vždy individuálne prispôsobíme každému klientovi. Dôležitý je návrh.

Navrhnúť ale správny zabezpečovací systém nie je len tak. V prvom rade musí byť montážna firma držiteľom licencie od krajského policajného zboru na vykonávanie takejto činnosti. Všetci ich technici musia mať splnené určité paragrafy a musia byť vyškolení na túto činnosť. Po druhé je dôležitý aj samotný návrh zabezpečovacieho systému. Je potrebné zobrať do úvahy všetky zákazníkove požiadavky a optimalizovať tak správne riešenie.

Naša spoločnosť J&P Technology GROUP disponuje skúseným tímom ľudí, ktorí už majú za sebou stovky inštalácií a vedia dobre zvážiť všetky rizikové aspekty každej montáže, prípadne poskytnúť audit zabezpečenia. Ťažíme s 15 rokov skúseností, poskytujeme garanciu a plný záručný aj pozáručný servis.

Aj pre Vás vieme nájsť to správne riešenie, stačí nás iba kontaktovať.