Kamerový systém v oblasti ochrany majetku, pre rodinný domu je dôležitý doplnok k Vašej bezpečnosti. Pri mnohých objektoch je vhodné skombinovať alarmový a kamerový systém, aby bola zabezpečená komplexná ochrana. Komplexná ochrana objektu je potom aj psychologicky vnímaná potencionálnym páchateľom, pretože je asi ľahšie vykradnúť rodinný dom, ktorý nemá žiadne zabezpečenie, ako dom kde zlodej uvidí namontovanú alarmovú sirénu a po stranách domu kamerový systém.

Kamery na dom však nemusia obsahovať rôzne video analýzy, či umelú inteligenciu na megapixelové vyhľadávanie, čím sa dostávajú na relatívne nižšiu cenovú hladinu oproti profesionálnym kamerovým systémom ako napríklad Avigilon. Inak povedané kamery na dom sa stávajú čoraz finančne dostupnejšie pre všetkých.

Aby sme boli konštruktívny, stále ale platí že treba myslieť na rozumný pomer ceny a kvality. Inak povedané kameru za 100 EUR si nekupujte, pretože po dvoch rokoch sa môže ľahko stať, že si ju znovu budete musieť kúpiť. Ak si však už napríklad kúpite kameru za 200 EUR, vydrží Vám nielen dlhšie, ale zároveň aj s ňou viac uvidíte. Čo sa týka špecifikácie, nič pod 4 Mpx si nekupujte, aby ste neboli sklamaní, že na kamere nič nie je vidieť.

Navrhnúť ale správny kamerový systém nie je len tak. V prvom rade musí byť montážna firma držiteľom licencie od krajského policajného zboru na vykonávanie takejto činnosti. Následne je potrebné zobrať do úvahy všetky zákazníkove požiadavky a optimalizovať tak správne riešenie. Netreba však pozabudnúť na svetelné podmienky a návrh im vhodne prispôsobiť, aby napríklad neboli kamery v noci priamo osvetľované a podobne. Málo kto ale vie, že pri mnohých kamerových systémoch je potrebné mať vypracovaný aj bezpečnostný projekt. Legislatíva je v tomto prípade naozaj náročná, no naša spoločnosť túto byrokraciu kompletne zastrešuje.

Naša spoločnosť J&P Technology GROUP disponuje skúseným tímom ľudí, ktorí už majú za sebou stovky inštalácií a vedia dobre zvážiť všetky rizikové aspekty každej montáže, prípadne poskytnúť audit zabezpečenia. Ťažíme s 15 rokov skúseností, poskytujeme garanciu a plný záručný aj pozáručný servis.

Aj pre Vás vieme nájsť to správne riešenie, stačí nás iba kontaktovať.